Altus Bulaşık Makinesi Suyu Isıtmıyor

Bulaşıkların başarılı bir temizlik sürecinden geçebilmesi için her zaman sıcak su ile çalışması gerekmektedir. Musluklardan bulaşık makinesine direkt olarak sıcak su aktarımı söz konusu olmaz. Makinenin içerisinde suyun ısıtılması gerekmektedir. Altus bulaşık makinesi suyu ısıtmıyor şikâyeti olan kişiler bulaşıklarının istenen seviyede yıkanmaması sebebiyle bu şikâyette bulunurlar.

Makinelerin suyu ısıtmıyor olması durumunda bakılması gereken ilk kısım ısı sensörleridir. Sensörler içeride yer alan suyun istenen ısıya gelip gelmediğine karar veren yapılardır. Bu yapı bozulursa su ısınmadan makinenin çalışması için onay gelir ve ısıtma işlemi yarıda kesilerek yıkama işlemi başlar. Bu durumda da su ısınmaz.

İkinci bir ihtimal ise bulaşık makinesinde suyun ısıtılmasından sorumlu olan rezistanslarda problemlerin olmasıdır. Altus bulaşık makinesi suyu ısıtmıyor sorununu yaşayan kişiler rezistans değişiklikleri ile bu sorundan kurtulabilirler. Rezistansların kireç tutması ve çalışmaması oldukça yaygın bir problemdir. Son olarak makinenin dijital kartının kontrol edilmesi gerekir. Kart tarafından suyun ısıtılması emri gelmezse ya da yarıda kesilirse su tam olarak ısınmadan yıkama işlemi gerçekleşecektir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SERVİS ÇAĞIR