Altus Çamaşır Makinesi Çok Ses Çıkarıyor

Altus çamaşır makinesi çok ses çıkarıyor sorununu yaşıyorsanız hiç zaman kaybetmeden teknik servisimiz ile irtibata geçmelisiniz. Makinenizin çok ses yapmasının en temel nedeni dengesiz şekilde duruyor olmasıdır. Bunun yanında sistemsel hatalar yaşanması da titreşim ve ses sorununu ortaya çıkartır.

Altus Çamaşır Makinesi Çok Ses Çıkarıyor Sorununu Giderme

Altus çamaşır makinesi çok ses çıkarıyor sorununu giderme için size önereceğimiz adımları yapmanız halinde sorun yaşamayacaksınızdır:

  • Çamaşır makinenizin sabit olmayan bir zeminde durduğu için titreşim ve ses her çalışmada daha da artar. Bunu önlemek adına yapılması gereken ilk şey, makinenizi düz bir zemine sabitlemektir.
  • Makinenizin içerisinde çamaşırlardan dolayı bozuk para gibi metal cisimler düşmüş olabilir. Çamaşırları makineye atmadan önce muhakkak ceplerini kontrol etmeniz gerekir.
  • Makinenizin nakliye sırasındaki cıvatalarının sökülmemesi de bu soruna neden olabilir. Siz veya yetkili servisimizdeki uzman arkadaşlarımız bu cıvataları çıkartarak sorunun önüne geçmiş olur.
  • Makinenize aşırı çamaşır yüklediğiniz zaman uyarı sesi duyabilirsiniz. Bunun için yeterli ölçüde çamaşır atmanız gerekir.

Bu önlemleri almanız halinde makinenizdeki ses sorunu ortadan kalkacaktır. Sorunun devam etmesi halinde firmamız ile iletişime geçerek durumu anlatmanız yeterli olacaktır.

Yorum yapın

SERVİS ÇAĞIR